Otsi uudist

Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juuni-26. juuni ning magistriõppesse 1. veebruar-26. juuni.
  • uudis
UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv pärandilinn Viljandi valis pärandusele pühendatud 2024. aasta linnameistriks sepa Tõnis Luige.
  • uudis
5. märtsist 8. aprillini 2024 toimunud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia eriala konkursi "Parandan maailma oma kätega" võitjad on selgunud.
  • uudis
UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Pärandilinn Viljandi korraldab 1.-5. oktoobril rahvusvahelise Viljandi pärandusfestivali, mis ühendab pärandkultuuri, hariduse ja kestlikkuse. Festivali raames toimub mitmeid eriilmelisi sündmusi: konverentsid, meistriklassid, kunstiprojektide esitlemised ning suurejooneline päranduspidu.
  • uudis
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikatehnoloogia lektori Janar Paeglise juhtimisel on valminud projekt „Eesti pärimuspillide sämplipank", mille sisuks on unikaalse Eesti kultuuripärandi - eesti pärimuspillide helimaailma avamine laiemale publikule.
  • uudis
Eile, 9. aprillil külastas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia Vilma maja Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.
  • #juhtimine
  • uudis
Selle hooaja viimane Omakultuuriakadeemia toimub 23. aprillil kl 18.00-19.30 Pärimusmuusika Aida väikeses saalis ja live.kultuuriakadeemia.ee lehel.
  • uudis
17.03 -22.03 toimus Raulandis, Kagu-Norra Ülikoolis kolmandatkorda NordTradCraft võrgustiku kohtumine ja sümpoosion, kus osalesid ka TÜViljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia metalli, tekstiili ja ehituseeriala üliõpilased, KULO magistrandid ja3 õppejõudu.
  • #koostöö
  • uudis
Järgmine Omakultuuriakadeemia toimub 9. aprillil kl 18.00-19.30 Pärimusmuusika Aida väikeses saalis ja live.kultuuriakadeemia.ee lehel.
  • uudis
Ootame ettekandeid rahvusvahelisele konverentsile “Pärand kestliku kogukonna teenistuses”, mis toimub 1.–2. oktoober 2024 Viljandis.
  • #Tartu2024
  • uudis
Kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava kutsel on Omakultuuriakadeemias külas MTÜ Oskar Alliku Kodu juhataja ja lastepsühhiaater Anne Daniel-Karlsen, kes võtab lahata olulise ja tundliku teema "Kuidas mõista noore ahastust ja soovi elust lahkuda? Kuidas luua uus võimalus eluks?".
  • uudis
13. märtsil stardib kultuuriakadeemia ajaloos ainulaadne täiendusõppekursus: üheskoos partneritega Hispaaniast ja Iirimaalt on loodud koolitus arendama Euroopa muusikapedagoogide digitaalseid oskuseid.
  • uudis
8. aprillil toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas ärikonverents Tekstiilid tuleviku heaks! Roheline Laine rõiva-​ ja tekstiilitööstuses. Konverentsi korraldavad EASi ja KredExi ühendasutus ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia.
  • #ettevõtlus
  • uudis
8. märtsil anti Ugala teatris üle prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele. Stipendiumid pälvisid visuaaltehnoloogi eriala dekoraator-butafoori spetsialiseerumise neljanda kursuse üliõpilane Lysette Tint ja tantsuõpetaja eriala neljanda kursuse tudeng Lisette-Marie Viilup.
  • #tunnustamine
  • uudis
House of Europe on Erasmus+ fondi poolt rahastatud lühiajaline õpirände programm (Blended intensive Project), milles osalevad kuus kooli: Viini Muusikainstituut, Utrechti Kunstiülikool, Helsingi Metropolia Ülikool, Madriidi Muusikakõrgkool (Musica Creativa). Pescara Muusikaakadeemia (Conservatorio di Musica "Luisa DÁnnunzio)  ja Viljandi kultuuriakadeemia.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Ootame kõiki huvilisi TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse kohapeale, kus saab osaleda nii informatiivsetes infotundides kui praktilistes töötubades. Üliõpilasesinduse eestvedamisel on võimalik ringi vaadata kõigis kolmes akadeemia õppehoones ja veeta praeguste tudengitega aega õhtusel koosviibimisel.
  • #sisseastumine
  • uudis
8. märtsil antakse Ugala teatris üle prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele.
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • #tunnustamine
  • pressiteade
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • uudis
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia virtuaalne lahtiste uste päev toimub 1. märtsil 2024. Infotundides saad ülevaate kultuuriakadeemia õppekavadest ja erialadest ning võimaluse küsida programmijuhtidelt sisseastumise ja õppega seotud küsimusi.
  • #sisseastumine